Wyprawy

Dzienniki i opisy z wypraw

Himalaje 2019_0...
Himalaje 2019_0433 Himalaje 2019_0433
Piątkowy wieczór był zupełnie zaskakujący. W piątkową noc, kolejną za krótką niż bym chciała, kładłam się z uczuciem zbliżającej się przygody. Marzyłam o niej, od momentu kiedy do ogniska, przy którym siedziałam  w Chitwan Park w Nepalu, dosiadło się 4 motocyklistów, podróżujących przez Azję. Tego dnia przyjechali z Pakistanu. Opowiadali o niezwykłych miejscach, kilometrach pustynnych dróg, bezkresnych stepach, gdzie spotykali tylko dzikie konie, opuszczonych wioskach i zatłoczonych miastach, gdzie życie przypomina wielki kopiec termitów. Przyjechaliśmy właśnie z Indii więc ten ostatni krajobraz był nam już dość dobrze znany.  A to, o czym snuli opowieść nasi nowi znajomi to był plan, który właśnie oto miał się urzeczywistnić.

Na krawędzi pustyni 27 maja 2013

Maroko_0100
Maroko_0100 Maroko_0100

Pamiętam jak kiedyś patrzyłam na ten bezkres piasku i kształtów z okien samolotu. Sahara była wtedy nieprzeniknionym  i bardzo niedostępnym miejscem, o którym marzyłam. Teraz, gdy stanęłam bosa stopą na jej krawędzi poczułam coś, czego brakowało mi od pewnego czasu. Krajobrazu nie ograniczonego horyzontem, ciszy i słońca. Ta kompozycja sprawiła, że postanowiłam zostać tu na chwilę, zamieszkując przytulny berberyjski namiot…

Wyprawę do Maroka zaczęłam sama. Nocnym czerwonym autobusem zmierzałam na zachód. Tam czekał Łukasz. Przygoda nabrała tempa i uśmiechu już w Poznaniu. Przesłuchałam dedykowaną na ten poranek piosenkę o kierowcy wesołego autobusu i  na chwilę zasnęłam. Za oknem padał deszcz. To była najlepsza chwila, żeby przenieść się na pustynię.

 

10 - 14.11.2010

Oslo 2010-11-11...
Oslo 2010-11-11 12-04-19__0021 Oslo 2010-11-11 12-04-19__0021
Oslo - nie zdarzyło się przypadkiem. Zaplanowałam je tak jak zaplanował Paweł z Danielem. Z tą jednak różnicą, że oni tam zostali ja wróciłam. Wróciłam tu po to żeby wrócić tam. Ta utrzymująca niezmiennie od lat berło najdroższej stolicy świata w pełni zasługuje na swoje miano. Ale nie to jest istotne w podóży na pólnoc. W jednej chwili znajdujesz się w mieście gdzie otacza Cię urokliwy pasaż pełen uśmiechniętych ludzi, ekskluzywne niczym z folderu reklamowego budynki, stojące majestatycznie wzdłuż nadmorskiego bulwaru, zieleń otaczających miasto wzgórz, historia wypraw Wikingów i podbojów aktycznych, niezwykła sztuka, która spogląda na Ciebie milionem oczu w parku Vigelanda aż wreszcie cisza i spokój jaki ogarnia Cię po dniu pełnym wrażeń. Takie jest Oslo, wielobarwne, wielokulturowe, wielostrukturalne. Jest miejscem, do którego można wracać bez żlau kilka razy, a to dopiero początek wielkiej przygody z Pólnocą.

 

11 grudnia 2009 - 16 stycznia 2010

NowaZelandia_00...
NowaZelandia_0012 NowaZelandia_0012
To było jak wejście do wielkiego ogrodu botanicznego, w którym bez strachu przed ludźmi zwierzęta i ptaki bawiły się zielenią, przestrzenią, wolnością. Taka jest Nowa Zelandia, pachnąca florą wszekiego gatunku, zniewalająca krajobrazem, pełna śpiewu egzotycznych ptaków, wypełniona stadami leniwych baranów. Jest po prostu niesamowita, warta 25 - godzinnej podróży w mało wygodnych lotniczych fotelach.....

07-13 października 1998

No to jesteśmy na miejscu. Almeria przywitała nas pięknym słońcem w formie 28 st.C. To jest niesamowite uczucie, gdy po tygodniu ponurych deszczowych dni znowu zobaczyliśmy ten cudowny złoty krążek. 
 

24 styczeń - 18 lutego 2006

Indie_061
Indie_061 Indie_061
...4.45 pierwszy dzień upragnionego urlopu...

Dźwięk budzika zabrzmiał niesamowicie obco w środku nocy. Zastanawiałam się przez chwilę, czy moje wakacje zaczną się kiedyś długi leniwym porankiem, kiedy będzie można wyłączyć wszystkie zegary świata, czekając na powolny rozwój wypadków... a nie przepychać się o 5.10 rano w kuchni i gnać po schodach do czekającej taksówki.